Sarıkamış’ta Hava Sıcaklığı 2 Derecenin Altına İndi
Sarıkamış’ta gece hava sıcaklığı sıfırın altına 2 dereceye düştü. Bu durum yüksek kesimlerde kar yağışına sebep oldu. 2 bin 368 rakımlı Handere Geçidi, Ağbaba Dağı, 3 bin 180 rakımlı Allahuekber Dağları, Küçük Süphan Dağı beyaz bir örtüyle kaplandı.
Vatandaşlar Kar Yağışını Değerlendirdi
Sarıkamışlı vatandaşlardan Şenay Vanlı, son 10 gündür aralıklarla devam eden yağmurların ardından kar yağışının her yeri beyaza bürüdüğünü belirtti. Vanlı, “Bahar çiçekleri kar altında kaldı. İnşallah bir hafta sonra hava sıcaklığı artar” şeklinde konuştu.