Fenerbahçe Spor Kulübü, Malatyalı Öğrencileri Misafir Etti
Fenerbahçe Spor Kulübü, Malatya’nın Pütürge ilçesindeki Yatılı Bölge Ortaokulu’ndan bir grup öğretmen ve öğrenciyi 4 gün boyunca İstanbul’da misafir etti.
Depremin Etkilerini Azaltmak Amacıyla Sosyal Sorumluluk Projesi
Bu sosyal sorumluluk projesiyle depremin çocuklar üzerindeki olumsuz etkileri azaltılmaya çalışıldı. Öğrenciler, İstanbul’da tarihi ve turistik yerleri gezme fırsatı bulurken aynı zamanda Fenerbahçe-Kayserispor maçını da tribünden izledi.
Öğrencilerin İstanbul Gezisi
İstanbul ziyareti sırasında öğrenciler, Koç topluluğu Spor Kulübü, Koç Müzesi ve Fenerbahçe Müzesi’ni ziyaret etti. Fenerbahçe Müzesi gezisinde Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, çocuklarla bir araya gelerek sohbet etti ve imzalı formalar hediye etti.
Ali Koç’tan Açıklama
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, “Kulübümüz, Malatyalı Fenerbahçeliler Derneği ve Pütürge-Doğanyol Eğitim Vakfı işbirliğiyle çocuklar için anlamlı bir program organize ettiler. Çocuklarımızın mutlu olduğunu görmek en büyük zenginliğimiz. Deprem bölgesindeki organizasyonlara büyük önem veriyoruz.” dedi.
Maç Sonrası Dönüş
Malatyalı depremzede öğrenciler, Fenerbahçe-Kayserispor maçını izledikten sonra memleketlerine döndü.